poniedziałek, 30 listopada 2015

28. Coś dla najmłodszych! - książki Petera Carnavasa: "O chłopcu który wpadł do książki" i "Ostatnie drzewo w mieście"

     Miłości do czytania uczymy się od najmłodszych lat, a ukochane lektury z dzieciństwa pamiętamy przez całe życie. To dowodzi, że wybór książek dla małych urwisów jest niezwykle ważny i może zadecydować o ich późniejszym stosunku do książek.
     Trzeba dbać o nowe pokolenie moli książkowych, dlatego dzisiaj zagłębię się w literaturę dziecięcą. Co prawda "Czerwony Kapturek" i Królewna Śnieżka" nigdy nie wyjdą z mody, ale trzeba iść z duchem czasu - nawet w kwestii bajek. :)


Dzisiaj przyjrzymy się bliżej 2 książeczkom Petera Carnavasa, czyli: "Ostatnie drzewo w mieście" i "O chłopcu, który wpadł do książki".Tytuł: Ostatnie drzewo w mieście
Autor: Peter Carnavas
Wydawnictwo: Adamada
Liczba stron: 32
Przedział wiekowy: 4+O czym jest?

     Książeczka opisuje losy małego Edwarda - chłopca, który żyje w wielkim mieście. Na ruchliwych ulicach i w otoczeniu wieżowców ciężko jest odpocząć, dlatego chłopiec codziennie jedzie do ostatniego drzewa na jego ulicy, gdzie bawi się i odpoczywa wśród szumu liści. Pewnego dnia, - ku ogromnej rozpaczy Edwarda - drzewo zostaje ścięte. Czy bohaterowi uda się ocalić miasteczko przed szarością i przekonać mieszkańców do zieleni?

Jakie wartości przekazuje?

"Ostatnie drzewo w mieście" to bajka, która zwraca uwagę dzieci na współczesny problem, jakim jest zanikająca w dużych miastach zieleń. Książka pokazuje jak ważna jest w naszym życiu natura i dbanie o otoczenie.  Kształtuje świadomość dziecka w zakresie ochrony środowiska i ekologii.


Tytuł: O chłopcu który wpadł do książki
Autor: Peter Carnavas
Wydawnictwo: Adamada
Liczba stron: 32
Przedział wiekowy: 4+O czym jest?

Bohaterem bajki jest chłopiec, który w dziwny sposób pojawił się na pustej stronie w czytanej przez nas książce. Z czasem wokół niego zaczyna pojawiać się cały świat, a chłopiec dorasta i robi różne ciekawe rzeczy. Pewnego dnia postanawia znaleźć odpowiedź na nurtujące go pytanie - dlaczego się tutaj znalazł?

Jakie wartości przekazuje?

Książka opowiada o poszukiwaniu sensu życia i odnajdywaniu własnej życiowej drogi. Lecz przede wszystkim uczy nas czerpania radości z tzw. "małych rzeczy".
Obie książki są bardzo ładnie i starannie wykonane. Piękne i kolorowe ilustracje z pewnością zainteresują najmłodszych, a duża czcionka będzie bardzo pomocna w nauce i doskonaleniu umiejętności czytania.
Myślę, że idealnie sprawdzą się jako prezent - bo co lepszego możne podarować zaawansowany czytelnik dziecku, niż właśnie miłość do czytania? ;)

Strona wydawnictwa:  Adamada

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz