niedziela, 12 października 2014

1. Zostań, jeśli kochasz - Gayle Forman


   Tytuł: Zostań, jeśli kochasz
   Autor: Gayle Forman
   Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
    Liczba stron: 243
    Cena okładkowa: 24,90
    Moja ocena książki: 9/10


      Ostatnio w internecie zrobiło się głośno o książce Zostań, jeśli kochasz ,a wszystko za sprawą ekranizacji, która weszła już do kin. W głównych rolach: Chloe Grace Moretz i Jamie Blackleyem.

      Książka opowiada o 17-letniej Mii, która w  wypadku samochodowym traci swoich bliskich. Po tym tragicznym zdarzeniu główna bohaterka znajduje się w stanie zawieszenia między życiem, a śmiercią. Obserwuje co dzieje się z jej ciałem w szpitalu, wspomina minione chwile i jednocześnie patrzy na ukochane osoby, (przyjaciółkę, chłopaka, dziadków i dalszą rodzinę) które przyszły do szpitala. Mia musi zadecydować: czy chce umrzeć wraz z rodzicami, czy podjąć walkę o odzyskanie przytomności?

      ,,Czasem człowiek dokonuje w życiu wyboru, a czasem to wybór stwarza człowieka"

    Zostań, jeśli kochasz to książka, która zawładnęła moim sercem. Jest bardzo wciągająca i  przeczytałam ją w naprawdę krótkim czasie. 
    Bohaterowie są świetnie wykreowani i charakterystyczni. Ze wszystkich postaci najbardziej polubiłam Mię oraz jej nietuzinkowe hobby - gra na wiolonczeli.  Sama też mam trochę wspólnego z muzyką (gram na skrzypcach) i przez to naprawdę zżyłam się z główną bohaterką.
    Dodatkowym plusem jest to, że zamiast normalnej numeracji rozdziałów mamy podane godziny od wypadku. Dzięki temu możemy się przekonać jak wiele rzeczy może się wydarzyć w bardzo krótkim czasie (w książce jest przedstawiony zaledwie 1 dzień). 
   
     ,,Po prostu myślę,że z pogrzebami jest podobnie jak z samą śmiercią. Można mieć własne życzenia, własne plany, ale ostatecznie nie masz na nic wpływu."
     
      Podsumowując: Zostań, jeśli kochasz to pozycja dla tych którzy lubią wzruszające i dające do myślenia książki takie jak np. Gwiazd naszych wina. Mi osobiście bardzo się podobała i szczerze ją wszystkim polecam.

    
,,I założę się, że będzie silniejszym człowiekiem z powodu tego, co dzisiaj straci. Mam wrażenie, że kiedy się przeżyje coś takiego, człowiek staje się trochę niezwyciężony'' 

                                                                                                                      

2 komentarze:

  1. Skończyłam ją kilka dni temu, podobała mi się, ale moja ocena (według twojej od 1 do 10) to około 7/10. :) Recenzja niedługo na moim blogu :)
    Powodzenia w blogowaniu! :)

    OdpowiedzUsuń