poniedziałek, 14 września 2015

24. Busem przez świat. Ameryka za 8 dolarów - Karol Lewandowski

     Tytuł: Busem przez świat. Ameryka za 8 dolarów
     Autor: Karol Lewandowski
     Wydawnictwo: Sine Qua Non
     Liczba stron: 329
     Cena okładkowa: 34,90
     Moja ocena książki: 10/10
 "Wbrew wszystkim i wszystkiemu udało się, podróż po USA rozpocznie się lada moment. 
A wszystko zaczęło się jak zwykle - od pomysłu.
Pomysłu, w który nie wierzył prawie nikt."

Grupka studentów, stary, wysłużony bus i... marzenia o zwiedzeniu całego świata. Czy coś takiego może się udać? Wydawałoby się, że takie marzenia są nierealne, że podróżować mogą tylko bogaci - nieprawda. Jedyne czego potrzebujesz do podróżowania to zapał, determinacja i wiara, że ci się uda. 
To właśnie próbują nam udowodnić bohaterowie książki: Alex, Karol, Wuja, Wojtek, Paziu i Kuba - ludzie, którzy wyruszyli na przygodę swojego życia. 
Czy można w trzy miesiące objechać i zwiedzić całą Amerykę Północną za jedyne 8 dolarów dziennie? Jak najbardziej. Nie ma rzeczy niemożliwych. :)


Bohaterowie
W książkach podróżniczych jest pewna magia, bo historie, które tam znajdujemy są jednocześnie osobistymi wspomnieniami autorów. Dzięki temu przy czytaniu towarzyszy ci uczucie jakbyś rozmawiał ze starym przyjacielem.
Jacy są bohaterowie "Busa..."? Sympatyczni, pełni zapału i energii, a na dodatek z poczuciem humoru. ;)
Nie będę ukrywać, że chętnie wybrałabym się w podróż razem z nimi.

 "Podróże pozwalają zdystansować się do codzienności, spojrzeć na nią z zupełnie innej perspektywy."

Książka
Styl pana Karola jest bardzo przyjemny, a przygody, które spotkały naszych studentów są chwilami niewiarygodne. Dzięki temu książkę pochłania się w zawrotnym tempie. ;)
Jeśli ktoś chce się dowiedzieć czegoś ciekawego o Ameryce będzie w pełni usatysfakcjonowany, lecz najważniejsza rzecz, którą możemy z tej książki wynieść to motywacja.

Jest niewiele książek, które dają nam "kopa" i sprawiają, że chce nam się wstać z kanapy i zrobić coś ze swoim życiem, a "Busem przez świat" niewątpliwie należy do tego elitarnego grona. I właśnie za to tę książkę pokochałam.

Inne fajne rzeczy :)
W książce jest mnóstwo zdjęć. Są obecne na prawie każdej stronie i stanowią świetne dopełnienie tekstu. Spodobały mi się również dodatki, czyli np. poradnik taniego podróżowania oraz różne dodatkowe informacje o uczestnikach wyprawy.

Dlaczego warto przeczytać?
Genialna  książka o spełnianiu marzeń i magii podróżowania. Jeśli ktoś zdecyduje się przeczytać na pewno tego nie pożałuje. 
Nie będę dużo mówić - polecam z całego serca! :)Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu  Sine Qua Non 
Blog uczestników wyprawy: http://www.busemprzezswiat.pl/

1 komentarz: