piątek, 30 stycznia 2015

Styczniowy stosik!

Hejka! :)
Dzisiaj chciałabym wam pokazać książki, które ostatnio wzbogaciły moją biblioteczkę.
Nie przedłużając, oto one:


Od góry:

"Osobliwy dom pani Peregrine" - Ransom Riggs  - Książka słynąca z dość nietypowych zdjęć, które znajdują się między rozdziałami.

"Być jak płynąca rzeka" - Paulo Coelho - Od bardzo dawna chciałam ją przeczytać. :) Mam nadzieję, że mi się spodoba, bo nie czytałam jeszcze żadnej książki tego autora.

"Opowieść wigilijna" i "Alicja w krainie czarów" w wersji angielsko-polskiej. - Zdecydowałam się na ich zakup, ponieważ w 2015 chciałabym zacząć czytać po angielsku, a plusem tych książek jest to, że po lewej tronie jest teks po angielsku, a po prawej polskie tłumaczenie, więc nie trzeba czytać ze słownikiem. :) Szkoda tylko, że większość książek po angielsku, które można dostać w internecie to lektury lub klasyka...

"Jutro 6 Cienie" i "Jutro 7 Po drugiej stronie świtu" - Johna Marsdena - Ostatnio na blogu pojawiła się recenzja pierwszego tomu (klik).  Aktualnie kończę tom 5, więc postanowiłam zaopatrzyć się w dwa ostatnie, by móc od razu po nie sięgnąć.  


A co wy kupiliście/wypożyczyliście w tym miesiącu? ;)

7 komentarzy:

 1. Osobliwy dom Pani Peregrine jest bez wątpienia ślicznie wydaną powieścią i w ogóle prezentuje się zdumiewająco, ale treść nie jest już, niestety, taka porywająca. :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja w tym miesiącu nie kupiłam żadnej książki, bo dużo znalazłam pod choinką i jeszcze mam co czytać. Chciałam jeszcze udać się do biblioteki, ale kończą mi się ferie, a co za tym idzie mniej czasu na czytanie (liceum to zło).
  Jeju, chyba od roku chcę przeczytać "Alicję w Krainie Czarów" (po polsku), ale nigdy nie ma jej w mojej bibliotece.

  http://whiteblackbooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Osobliwy dom pani Peregrine - AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!! Ja też ją chcę! Ukradnę ci ją! :D Ale ciiiiiiii, nic nie wiesz! :p

  OdpowiedzUsuń
 4. Siostra mnie ostatnio namówiła, abym przeczytała książkę Paula Coelho.Teraz nie mogę się od niej oderwać. Tej wymienionej przez Ciebie nie miałam jeszcze okazji przeczytać :)

  P.S.U mnie na blogu również stosik :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam to samo wydanie "Alicji w krainie czarów" :D "Osobliwy dom pani Peregrine" jest bardzo fajną książką, ale liczyłam na coś mroczniejszego :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Też chcę zakupić "Osobliwy dom pani Peregrine", ale naprawdę nie wiem kiedy to nastąpi :c

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam tylko "Być jak..." średnio polecam , zresztą jak większość książek Pana C.;]
  kilka nabytków jest w mojej nowej notce, są to np "Decyzja" czy "Ulotny urok kawy".
  Pozdrawiam;]

  OdpowiedzUsuń